NOVÝ MODEL E-TOURNEO CUSTOM

Priestranný, viacúčelový, čisto elektrický model

  • Čisto elektrické E-Tourneo Custom od divízie Ford Pro prináša novú úroveň schopností, luxusu a dizajnu v podobe všestranného, multifunkčného vozidla až s ôsmimi sedadlami.
  • Model E-Tourneo Custom je vlajková loď modelového radu Tourneo novej generácie. Úplne nová platforma prináša vyšší výkon, kultivovanosť a priestor pre bežných aj firemných zákazníkov.
  • Plne elektrická pohonná jednotka ponúka dojazd až do 370 km a rýchlonabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom 125 kW. Do modelového radu Tourneo Custom patria aj modely PHEV a verzie s naftovým motorom s pohonom všetkých kolies.
  • Verzie s vysokou výbavou prinášajú flexibilné zadné sedadlá namontované na koľajniciach, elektricky ovládané bočné dvere, sklápateľný volant a audiosystém Bang & Olufsen. Elektrické modely možno vďaka systému Pro Power Onboard premeniť na mobilný zdroj energie s výkonom 2,3 kW.
  • Úplne nový modelový rad Tourneo Custom vyrába spoločnosť Ford Otosan v tureckom Kocaeli. Dodávky vozidiel európskym zákazníkom sa spustia na jeseň 2023.

ŠPIČKOVÝ ELEKTRICKÝ VÝKON

E-Tourneo Custom využíva rovnakú technológiu batériových článkov s vysokou hustotou energie ako pickup Ford F-150 Lightning s využiteľnou kapacitou batérie 74 kWh a elektromotorom s výkonom 160 kW. Čisto elektrická pohonná jednotka tohto viacúčelového vozidla prináša aj možnosť ovládania jazdy jedným pedálom, aby ste dosiahli ešte nižšiu spotrebu energie a užili si zážitok z uvoľnenejšej a pohodlnejšej jazdy.
E-Tourneo Custom ponúka veľkorysú maximálnu ťažnú kapacitu na úrovni 2 000 kg aj pri využití vysokého užitočného zaťaženia, takže majitelia môžu na dobrodružstvo bez problémov zobrať aj svojich priateľov, rodinu a športové náčinie. Firemní zákazníci môžu zase efektívne prepravovať zákazníkov aj batožinou.
Technológia Pro Power Onboard umožňuje zákazníkom plne využívať potenciál elektrifikovaných variantov Tourneo Custom. Prostredníctvom zásuvky v prednej časti kabíny možno odoberať výkon až 2,3 kW, čo predstavuje ideálnu možnosť napájať digitálne zariadenia, náradie, prípadne športové náčinie alebo kempingové príslušenstvo mimo dosahu elektrickej siete.

VYSOKÝ VÝKON A PRÉMIOVÉ TECHNOLÓGIE

E-Tourneo Custom zvyšuje latku v segmente multifunkčných vozidiel. Kombinuje novú platformu skonštruovanú tak, aby zaisťovala maximálnu všestrannosť a komfort s mimoriadne účinným batériovo-elektrickým pohonom, ktorý dokáže poskytnúť cieľový dojazd na úrovni až do 370 km. Model E-Tourneo Custom patrí medzi jeden zo štyroch nových plne elektrických modelov od divízie Ford Pro, ktoré automobilka uvedie na európsky trh do roku 2024. Je určený pre bežných aj firemných zákazníkov a ponúka priestor až pre osem cestujúcich.
Nový model prináša celý rad prémiových funkcií vrátane ultraflexibilných zadných sedadiel namontovaných na koľajniciach, elektricky ovládaných bočných dverí, audiosystému Bang&Olufsen, digitálnych kariet namiesto kľúča, panoramatickej sklenenej strechy a inovatívneho sklápateľného volantu. Komfort ešte viac vylepšuje kultivovanosť a dynamika, na čom má podiel konštrukcia vozidla novej generácie. Novú úroveň jazdného komfortu a stability prináša podvozok s optimalizovanou architektúrou s nezávislým zavesením zadných kolies a tichý elektrický pohon.

Stvorený pre priestor a pohodlie

„Či sa chystáte na aktívny rodinný výlet cez víkend alebo chcete štýlovo, pohodlne a elegantne odviezť šéfa na letisko, čisto elektrická pohonná jednotka, pokročilé možnosti konektivity, špičkový dizajn a nové luxusné prvky modelu E-Tourneo Custom sú presvedčivou voľbou,“ povedal Haníš Schep, generálny riaditeľ divízie Ford Pro pre Európu. „Značka Tourneo bola vždy synonymom pre priestor a všestrannosť – teraz rozširujeme jej príťažlivosť aj pre novú generáciu náročných kupcov elektromobilov, ktorí hľadajú výkon a pohodlie.“

FORD MUSTANG MACH-E S DOTÁCIOU AŽ 5000€
Nový plne elektrický Ford Explorer